Tělové opalovací mléko anti-age s technologií Advanced Spectral Technology
 • (0)
Napsat recenzi

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+

Vynikající tělové opalovací mléko s technologií "Proti skvrnám po vyprání"*. Pro všechny typy pokožky. Pomáhá předcházet předčasnému stárnutí pokožky vlivem slunečního záření (photoaging - fotostárnutí) a viditelně redukuje známky stárnutí pokožky.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje velmi vysoký ochranný faktor před UVA/UVB zářením i ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS). Tento opalovací přípravek také podporuje kůži vlastní mechanizmy reparace DNA, zatímco kyselina hyaluronová redukuje známky stárnutí pokožky.

Tělové opalovací mléko, které chrání před fotostárnutím

UV záření je hlavní příčinou poškození pokožky vlivem slunečního záření, ale též vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS) vede k tvorbě volných radikálů, které ještě víc zatěžují pokožku.
Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+ je opalovací tělové mléko vhodné pro všechny typy pokožky, včetně té citlivé. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry(1) poskytující velmi vysoký stupeň ochrany před UV zářením s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS).

Toto opalovací mléko obsahuje též kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje kůži vlastní mechanizmy reparace DNA, a  kyselinu hyaluronovou s krátkým a dlouhým řetězcem, která viditelně redukuje známky stárnutí pokožky v oblasti krku, dekoltu, paží a ramen.

Extra lehké opalovací  tělové mléko se okamžitě vstřebává a pokožka je po něm hladší a svěží. Je voděodolné a obsahuje technologii "Proti skvrnám po vyprání"*.
Pro přípravek Eucerin  Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+ bylo klinicky i dermatologicky prokázáno, že je vhodný pro citlivou pokožku.

* Skvrny od opalovacích krémů jsou po vyprání méně viditelné.

1 Vyhovuje vysokým standardům, které klade Cosmetics Europe na ochranu před UVA a UVB zářením. Ochrana před zářením UVA je vyšší než požaduje EU.

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost i u citlivé pokožky.

HLAVNÍ ZJIŠTĚNÍ

Mezi jinými klinickými a dermatologickými studiemi byla provedena studie s užíváním přípravku(2), ve které  300 žen (mezi 30 a 55 lety) přípravek testovalo s vynikajícími výsledky. Všechny ženy byly pravidelnými uživatelkami opalovacích přípravků a hledaly přípravek proti znakům stárnutí pokožky. Po dvou týdnech pravidelného užívání bylo dosaženo následujících výsledků:

 • Na pokožce zanechává příjemný pocit (100%)
 • Má pokožka je po něm hladká a pružná (100%)
 • Viditelně mou pokožku vyhlazuje (100%)
 • Má pokožka po něm vypadá svěžeji a jednotněji (99%)
 • Mám po něm pocit dobře hydratované pokožky (99%)
 • Dodává mé pokožce rozzářený vzhled (97%)

2 - Beiersdorf Research, září 2017, Test použití přípravku v Chile. Ze vzorku 300 žen jich 100 testovalo Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30 a 100 testovalo Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+. 

Ingredience

Tři kroky ke správné ochraně vaší kůže před sluncem

Vyberte si přípravek, který nabízí takovou úroveň ochrany, která je pro vaši pokožku ta pravá. Měl by chránit před UVA a UVB zářením a poskytovat i ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem HEVIS. Měl by též padnout typu a stavu vaší pokožky.

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci opakovat v pravidelných intervalech.
K měření, jaké množství přípravku aplikovat, můžete použít svou dlaň. Doporučujeme použít tlustý proužek opalovacího přípravku (v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně) na každou z oblastí těla (1-11) uvedených na obrázku:

 • 1. Obličej a krk
 • 2 & 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 & 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 & 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad

K pokrytí celého těla je zapotřebí množství, které odpovídá velikosti golfového míčku. K ochraně citlivé pleti obličeje a krku (oblast 1) doporučujeme použít jeden z našich obličejových opalovacích přípravků.

 

Ujistěte se, že se všem exponovaným oblastem dostane potřebné ochrany. Není těžké některé oblasti opomenout. Nezapomínejte na záda a ramena, dlaně a chodidla z vrchní strany, zadní stranu paží a oblasti u okrajů plavek.

Výzkum značky Eucerin(4) ukazuje, že slunci je pravidelně bez jakékoli ochrany vystavováno v průměru 14 % zadní strany těla u žen a  22 % u mužů. 

4 -  Mezinárodní studie Beiersdorf provedená v r. 2016: Kumulativní používání přípravků proti sluneční ochrany u 52 testovaných osob (29 žen, 23 mužů) 

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním aplikujte na pokožku v dostatečném množství a aplikaci často opakujte - zejména po plavání, zpocení nebo po osušení ručníkem - pro udržení původní úrovně ochrany
 • Redukce nanášeného množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, i když jste použili prostředky na ochranu proti slunečnímu záření
 • Nadměrná sluneční expozice představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Vynechejte oblast okolo očí a zamezte zasažení očí 
 • Nechte důkladně vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, aby nedošlo k jejich znečištění.

Doporučení

Tento přípravek používejte, pokud …

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Hledáte opalovací tělové mléko s velmi vysokým ochranným faktorem:

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+ je opalovací mléko s velmi vysokým ochranným faktorem, které pomáhá chránit před předčasným stárnutím pokožky a pomáhá chránit všechny typy pokožky před poškozením způsobeným slunečním zářením.

Hledáte opalovací přípravek, který vaši pokožku ochrání před UVA i UVB zářením, jakož i před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla HEVIS:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovou ochranu před UVA/UVB i ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem HEVIS.

Hledáte opalovací mléko s příznivými účinky proti předčasnému stárnutí pokožky:

Kromě toho, že Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+ pomáhá chránit vaši pokožku před fotostárnutím, kůži též intenzivně hydratuje a viditelně redukuje známky stárnutí pokožky zejména v oblasti dekoltu, paží a ramen.

Hledáte opalovací přípravek s velmi vysokým slunečním ochranným faktorem, který by chránil pleť obličeje před fotostárnutím:
Hledáte extra lehké tělové opalovací mléko a máte citlivou pokožku:

Zkuste opalovací mléko Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+.

Máte citlivou pleť a hledáte tělový opalovací přípravek s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem, ale dáváte přednost spreji:

Zkuste opalovací sprej Eucerin Transparentní sprej na opalování Sensitive Protect SPF 30 nebo SPF 50 (pro citlivou pokožku včetně pokožky se sklonem k akné).

Hledáte tělový opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem ve formě aerosolu:

Zkuste opalovací sprej Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Sensitive Protect SPF 30 nebo SPF 50 vhodný pro citlivou pokožku včetně pokožky se sklonem k akné.

Hledáte opalovací přípravek pro pokožku se sklonem k PLE či jiným slunečním alergiím:

Často kladené otázky

Co je to fotostárnutí (photoaging)?

Fotostárnutí je název, pod kterým se rozumí předčasné stárnutí pokožky vlivem slunečního záření. Má se za to, že předčasné stárnutí pokožky právě z 90 % způsobují sluneční paprsky.3

3 Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol. 2013 Nov-Dec; 31(6): 750-8.

Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou úroveň (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek pečlivě nanášet (ujistěte se, že nevynecháte ani jediné místečko) a aplikaci opakovat každé dvě hodiny.

Jak se liší UVA a UVB záření?

Paprsky UVA pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které  jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (photoaging, předčasné stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Alergie může způsobit též UVB záření, ale v menší míře.

Paprsky UVB poskytují energii, kterou vaše kůže potřebuje k syntéze vitamínu D, a stimulují produkci melaninu, který je zodpovědný za opálení. Nedostanou se tak hluboko jako paprsky UVA, pronikají pouze do nejsvrchnějších vrstev kůže, způsobují však více okamžitého poškození kůže, jako je spálení sluncem. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním chorobám jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.
Oba typy UV záření mohou vyvolat hyperpigmentace a přispívat ke stavům, jako jsou sluneční skvrny (které jsou známé také jako stařecké skvrny) a melasma.

Co je to vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS) a proč před ním potřebuji svou pokožku chránit?

Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ultrafialové a infračervené světlo jsou pro něj neviditelné. Část viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Též se o něm hovoří jako o světle HEVIS, HEV, HEVL a někdy jako o ‘modrém světle’ nebo  ’modrofialovém světle’.

Světlo HEVIS, podobně jako UVA záření, proniká do hlubších vrstev kůže (dermis) a může vést ke vzniku volných radikálů. Ty představují jednu z hlavních příčin fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pokožce dodávají plný a mladistvý vzhled. Světlo HEVIS je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací kůže a s melasmou.

Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme hledat ty přípravky, které chrání též před nepříznivými účinky světla HEVIS. Takové přípravky vaší pokožce poskytnou spolehlivou ochranu před fotostárnutím a, v dlouhodobém horizontu, mohou též pomoci v boji proti viditelným projevům stárnutí pokožky, jako jsou vrásky.

Co je to technologie "Proti skvrnám po vyprání"* a jak funguje?

Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin pomáhá potlačit intenzitu skvrn po opalovacím přípravku na oblečení po vyprání.

Ty žluté skvrny, které se na oděvech, zejména bavlněných, objevují po použití opalovacích přípravků, mají na svědomí UV filtry. Proces praní tyto skvrny může spíše zvýraznit než odstranit: ve vodě obsažené ionty železa a mědi mají tendenci se v horké vodě a za přítomnosti bělících přípravků do skvrn navázat a zvýraznit je.
Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin působí dvěma mechanizmy. Zaprvé, obsahuje látku bránící opětovnému usazení filtrů, která většině filtrů brání v tom, aby se na prvním místě na látku navázaly. Zadruhé, obsahuje komplexotvorné činidlo, které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, a ty pak nemohou během praní skvrnu zvýraznit.

Eucerin Sluneční ochrana Špičková sluneční ochrana vyvinutá na míru potřebám vaší pokožky

Produkty Eucerin Sluneční ochrany poskytují komplexní ochranu před poškozením pokožky slunečním zářením.
 
Inovativní technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní  UVA/UVB filtry¹ pro spolehlivou ochranu před UV zářením s antioxidantem licochalconem A na obranu před vysokoenergetickým viditelným (HEVIS) světlem. Kyselina glycyrrhetinová navíc pomáhá chránit DNA kožních buněk.²

Řada špičkové sluneční ochrany obsahuje přípravky vyvinuté na míru individuálním potřebám vaší pokožky a obsahuje účinné látky vhodné pro specifické typy pokožky: 

 

 • Pokud máte mastnou a/nebo aknózní pleť, výrobky s technologií Oil Control Technology regulující tvorbu kožního mazu díky pigmentům absorbujícím tuky, poskytnou vaší pleti ihned zmatněný vzhled spolu s dlouhodobým účinkem proti lesku.
 • Pokud je vaším hlavním problémem předčasné stárnutí pleti, výrobky řady Photoaging Control s obsahem vysokomolekulární a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové viditelně zmírní známky stárnutí pleti.
 • Pokud je vaše pleť náchylná ke slunečním alergiím, pak vám v prevenci slunečních alergií jako je PLE (polymorfní světelná erupce) pomohou výrobky na opalování a po opalování s obsahem alpha-glukosyl-rutinu.

Řada obsahuje také výrobky Eucerin Sluneční ochrany pro děti (které byly vyvinuty speciálně pro zklidnění a ochranu citlivé a jemné dětské pokožky) a také výrobky pro děti i dospělé vhodné pro atopickou pokožku. 

Produkty Eucerin Sluneční ochrany jsou k dispozici s SPF ochranou střední po vysokou a velmi vysokou. U všech výrobků prokázaly klinické a dermatologické testy vysokou účinnost a dobrou snášenlivost na citlivé pokožce.

 

1 - Odpovídají nejpřísnějším standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

2 -  Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty neobsahuje technologii Advanced Spectral Technology, ale využívá klinicky ověřené ne-chemické filtry. Výrobky Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect, Eucerin Transparentní sprej na opalování Sensitive Protect a Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch neobsahují kyselinu glycyrrhetinovou.

Novinka

Pigment Control

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+

 • Velmi vysoká sluneční ochrana pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditelnému světlu
 • Pro všechny typy pleti
 • Zabraňuje hyperpigmentaci vlivem slunečního záření 
 • Účinně redukuje tmavé skvrny s postupným viditelným zlepšením 
 • Při pravidelném používání brání jejich opakovanému výskytu
 • Pro sjednocený tón a zářivý vzhled pleti
 • Příjemná lehká konzistence: nelepivá, nemastná, rychle se vstřebává
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogenní

zjistit více

Fotostárnutí

Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50

 • Vysoká sluneční ochrana pro pleť obličeje a dekoltu
 • Technologie Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
 • Pro všechny typy pleti
 • Viditelně redukuje vrásky a zlepšuje vzhled pleti 
 • Intenzivně hydratuje
 • Příjemná lehká konzistence: nelepivá, nemastná, rychle se vstřebává
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Fotostárnutí

Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 30

 • (1)

 • Vysoká sluneční ochrana pro pleť obličeje a dekoltu
 • Technologie Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
 • Pro všechny typy pleti
 • Viditelně  redukuje vrásky a zlepšuje vzhled pleti 
 • Intenzivně hydratuje
 • Příjemná lehká konzistence: nelepivá, nemastná, rychle se vstřebává
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Fotostárnutí

CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý

 • Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem
 • Pro všechny typy pleti
 • Okamžitě sjednotí tón pleti a viditelně redukuje známky stárnutí pleti
 • Zlepšuje vzhled pleti
 • Zanechává dlouhotrvající zmatňující efekt
 • Příjemná lehká textura: nelepivý, nemastný, rychle se vstřebává
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Fotostárnutí

CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ středně tmavý

 • Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
 • Pro všechny typy pleti 
 • Okamžitě sjednotí tón pleti a viditelně redukuje známky stárnutí 
 • Zlepšuje vzhled pleti
 • Zanechává dlouhotrvající zmatňující efekt
 • Příjemná lehká textura: nelepivý, nemastný, rychle se vstřebává
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Pro mastnou a aknózní pleť

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+

 • (4)

 • Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro mastnou pleť, pro pleť se sklonem k akné
 • Dlouhodobý (až 8hodinový) zmatňující efekt
 • Okamžitý zmatňující účinek
 • Ultralehká, nemastná, nelepivá textura, rychle se vstřebává
 • Vhodný pod make-up
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Pro mastnou a aknózní pleť

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 30

 • Vysoká sluneční ochrana pro pleť obličeje 
 • Technologie Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
 • Pro mastnou a aknózní pleť
 • Dlouhodobý (až 8-hodinový) zmatňující efekt
 • Zanechává suchý, matný povrch pleti
 • Ultralehký, nemastný, nelepivý, snadno se vstřebává
 • Vhodný pod make-up
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Fotostárnutí (photoaging)

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30

 •  Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pokožku těla
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pokožky
 • Pomáhá bránit fotostárnutí
 • Viditelně redukuje známky stárnutí pokožky
 • Dodává pokožce svěží a jednotný vzhled
 • Extra lehká textura: okamžitě se vstřebá, zanechá na pokožce příjemný pocit
 • Voděodolné
 • S technologií "Proti skvrnám po vyprání"*

zjistit více

Fotostárnutí (photoaging)

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+

 • Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pokožku těla
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pokožky
 • Pomáhá bránit fotostárnutí
 • Viditelně redukuje známky stárnutí pokožky
 • Dodává pokožce svěží a jednotný vzhled
 • Extra lehká textura: okamžitě se vstřebá, zanechá na pokožce příjemný pocit
 • Voděodolné
 • S technologií "Proti skvrnám po vyprání"*

zjistit více

Dětská pokožka

Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+

 • Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany pro děti
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Zklidňuje citlivou pokožku
 • Vhodný též pro atopickou pokožku
 • Chrání před spálením, snižuje riziko dlouhodobého poškození kůže
 • Bez parfemace
 • Extra voděodolné
 • Technologie "Proti skvrnám po vyprání"*

zjistit více
Celkové hodnocení
 • (0)
0 z 5 bodů / 0 recenzí
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář