• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+

0
0 recenzí
Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany pro kojence a děti
Vhodné od 3 měsíců věku
Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)

Špičkový přípravek na opalování pro kojence a děti s technologií "Proti skvrnám po vyprání"*. Zklidňuje a chrání citlivou pokožku a snižuje riziko jejího dlouhodobého poškození.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje velmi vysokou UVA/UVB ochranu a také obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento opalovací přípravek také podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.

O produktu

Dětské mléko na opalování

UV záření je hlavní příčinou spálení pokožky, ale také vysokoenergetické viditelné světlo vede k tvorbě volných radikálů, které představují pro pokožku další zátěž.

Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je mléko na opalování pro děti, které zklidňuje citlivou dětskou pokožku a chrání ji před spálením a dlouhodobým slunečním poškozením. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 poskytující velmi vysoký stupeň ochrany před UV zářením s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané UV zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem.

Toto opalovací mléko pro děti obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. Bez parfemace, extra voděodolné, obsahuje technologii značky Eucerin "Proti skvrnám po vyprání"*.

Klinické i dermatologické testy prokázaly, že Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Lze jej použít u kojenců a dětí od tří měsíců.

* Skvrny od opalovacích přípravků jsou po vyprání méně viditelné.

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé dětské pokožky.

Použití

Důležité pokyny k použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si přípravek, který nabízí správnou úroveň sluneční ochrany pro pokožku vašeho dítěte. Měl by mít speciální složení vhodné pro citlivou dětskou pokožku a odpovídat věku dítěte.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Kdykoliv je to možné, chraňte dětskou pokožku před sluncem oděvem a dbejte, abyste použili dostatečné množství sluneční ochrany na všechny nezakryté plochy. 
Nedávná studie značky Eucerin (2) ukázala, že 88 % rodičů používá u svých dětí méně než doporučené množství výrobku.

Jako měřítko množství opalovacího mléka vám poslouží vaše dlaň: silný pruh přípravku v délce vašeho prostředníčku představuje jednu jednotku. Obecně doporučujeme používat následující množství: 

 • Věk 3-5 let: na každou oblast (2 - 11), která je vystavena slunečnímu záření použijte jednu až jednu a půl jednotky přípravku. Na obličej a krk (1. oblast) použijte dvojnásobné množství.
 • Věk 6 a více let: na každou oblast (1 - 11) na obrázku, která je vystavena slunečnímu záření použijte dvě jednotky přípravku. 

Jednotlivé oblasti:

 • 1. Obličej a krk
 • 2 a 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad
Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny oblasti pokožky vystavované slunci byly dostatečně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme - např. oblast za ušima, zadní stranu krku, záda a ramena, dlaně a chodidla z vrchní strany, zadní strany paží a oblasti okolo okrajů plavek dítěte.

Výsledky výzkumu značky Eucerin2, které ukazovaly, jak efektivně rodiče nanášejí  opalovací přípravek na pokožku svých dětí, byly zobrazeny na modelu postavy. Výzkum ukázal, že v průměru 6,6% z celkové plochy dětské pokožky bylo před sluncem nedostatečně chráněno. Červené plochy na obrázku níže ukazují, kde byla pokožka nejméně účinně pokryta opalovacím přípravkem, a intenzita červené barvy se liší v závislosti na počtu dětí, které nebyly na těchto oblastech správně chráněny.
 
2 Studie společnosti Beiersdorf "Sunscreen application routine and UV protective behaviour of parents", D. Roggencamp a kol., zveřejněná na 27. EADV Congress 2018 v Paříži, Francie. Plakát č. P1684. Vzorek 17 dětí a 17 dospělých, kteří nanášeli přípravek u svého dítěte.

Zjistit více

Doporučení

Zvolte tento výrobek, pokud ...

Hledáte pro své miminko, batole nebo dítě opalovací přípravek s velmi vysokou úrovní ochrany:

Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ bylo vyvinuto speciálně pro potřebnou zklidňující ochranu dětské pokožky a je vhodné pro kojence a děti od tří měsíců. 

 

Hledáte opalovací přípravek, který pokožku vašeho dítěte ochrání před UVA i UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovou ochranu před UVA/UVB zářením i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Vaše dítě má atopickou pokožku a vy hledáte přípravek na opalování s velmi vysokým ochranným faktorem:

Vyzkoušejte sprej Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ (který je k dostání buď jako klasický nebo pumpičkový sprej). Tyto přípravky jsou vhodné pro děti od tří let.

Hledáte pro své miminko, batole nebo dítě opalovací přípravek bez obsahu chemických filtrů:

Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty SPF 30 neobsahuje chemické filtry a používá širokospektrální a fotostabilní mikropigmenty, které UV záření odrážejí od povrchu pokožky. Je vhodné pro děti od tří měsíců.

Hledáte pro své dítě opalovací krém s vysokou úrovní ochrany:

Opalovací mléko Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 neobsahuje chemické filtry a k odrazu UV záření od povrchu pokožky používá širokospektrální a fotostabilní mikropigmenty.

Hledáte opalovací mléko pro dospělou pokožku:

Vyzkoušejte Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+ na pokožku těla a na obličej Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ (pro citlivou a suchou pleť).

Ingredience

Jak účinkuje

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem) a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ a Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje citlivé pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla a zároveň podporují vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. Zklidňují citlivou pokožku a chrání ji před poškozením vlivem slunečního záření. Obsahují také technologii "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin.

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 

Ochrana DNA 
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

Technologie "Proti skvrnám po vyprání"*
UV filtry v opalovacích přípravcích mohou na oděvech zanechávat žluté skvrny, které proces praní může spíše zvýraznit než odstranit. Technologie ""Proti skvrnám po vyprání""* značky Eucerin obsahuje antiredepoziční činidlo (které brání, aby se věští množství filtru na látku navázalo) a komplexotvorné činidlo (které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které mají nižší schopnost skvrny během praní zvýraznit). Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.

1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

* Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.

Jak účinkuje

FAQ (7)

 • Jak poznám, který SPF použít u mého dítěte?

  Pro pokožku vašeho dítěte jsou určeny opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným slunečním faktorem, které byly vyvinuty speciálně pro jemnou dětskou pokožku. Opalovací přípravky jsou k dostání ve čtyřech rozdílných úrovních ochrany: nízká (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysoká (30 až 50) a velmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je pokožka chráněna. Pro dětskou a citlivou pokožku doporučujeme vždy používat opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem.

  Jednoznačně doporučujeme nevystavovat malé děti přímému slunci, zejména v hodinách, kdy je jeho záření nejintenzivnější, a chránit jejich pokožku oděvem. Přípravky sluneční ochrany pečlivě nanášejte na všechny oblasti těla, které jsou slunci vystavovány, a aplikaci v dostatečném množství opakujte každé dvě hodiny. A nezapomínejte, že k poškození kůže může dojít i před tím, než je spálení patrné.

 • Proč potřebuje dětská pokožka speciální sluneční ochranu?

  Dětská pokožka, stejně jako řada dalších orgánů u dětí se stále vyvíjí, a proto je citlivější na sluneční záření. Dětská pokožka je tenčí než pokožka dospělých a také její bariérová funkce a vlastní obranné mechanismy  (zejména syntéza melaninu) nejsou ještě zcela vyvinuty. U dětí je rovněž mnohem vyšší poměr její celkové povrchové plochy k tělesnému objemu.

  Poškození pokožky vlivem slunečního záření v dětství představuje mnohem vyšší riziko jejího dalšího poškození v pozdějším věku. Více si můžete přečíst v článku Proč kojenci a děti potřebují speciální sluneční ochranu?

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pleti vlivem slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč je třeba před ním dětskou pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pokožky (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). 

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Takové přípravky poskytnou dětské pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též zmírnit riziko poškození pokožky. Více si můžete přečíst v článku Proč kojenci a děti potřebují speciální sluneční ochranu?

 • Je Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ vhodné pro malé děti?

  Ano. Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ bylo vyvinuto speciálně pro použití u kojenců a dětí od tří měsíců. 

 • Co je to technologie "Proti skvrnám po vyprání"* a jak funguje?

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin pomáhá zmírnit intenzitu skvrn od opalovacího přípravku na oblečení po vyprání.

  Žluté skvrny, které se objevují zejména na bavlněných oděvech po použití opalovacích přípravků, způsobují obsažené UV filtry. Proces praní může tyto skvrny spíše zvýraznit než odstranit: ionty železa a mědi obsažené ve vodě se ve skutečnosti v horké vodě a za přítomnosti bělících přípravků na skvrny navazují a zvýrazňují je. 

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin působí dvěma způsoby. Zaprvé obsahuje ochranný povrch, který brání, aby se větší množství filtru na látku navázalo. Zadruhé obsahuje komplexotvorné činidlo, které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které nemohou během praní skvrnu tolik zvýraznit.

  Pro více informací si přečtěte náš článek Jak mohu chránit oblečení před žlutými skvrnami po použití opalovacích přípravků?

 • Jak se liší "voděodolný" a "extra voděodolný" opalovací přípravek?

  Tyto pojmy jsou definovány asociací Cosmetics Europe a naše přípravky se řídí doporučeními této asociace. Aby byl přípravek označen za voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po dvou 20 minutových pobytech ve vodě. Aby přípravek splnil kritéria pro označení extra voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po čtyřech 20 minutových pobytech ve vodě.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin