• (0)
Napsat recenzi

Eucerin dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty

Vynikající opalovací přípravek s minerálními filtry pro kojence a děti. Chrání citlivou dětskou pokožku před spálením a snižuje riziko poškození kůže vlivem slunečního záření.

Neobsahuje chemické filtry. Širokospektrální a fotostabilní minerální filtry poskytují vysoký ochranný faktor před UVA/UVB zářením.

Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 je opalovací přípravek s minerálními filtry pro kojence (od tří měsíců) a děti. Chrání před spálením a snižuje riziko dlouhodobého poškození kůže vlivem slunečního záření.

Přípravek neobsahuje chemické filtry. Systém širokospektrálních a fotostabilních minerálních filtrů(1) poskytuje vysoký ochranný faktor díky mikropigmentům, které odráží UVA/UVB paprsky bezprotředně od povrchu pokožky. Tento opalovací přípravek obsahuje též kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje kůži vlastní mechanizmy reparace DNA

Složení neobsahuje parfemaci a je extra voděodolné.

Pro přípravek Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 bylo klinicky i dermatologicky prokázáno, že je vhodné pro citlivou dětskou pokožku.

1 . Vyhovuje požadavkům EU. 

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé dětské pokožky.

Ingredience

Použití

 • Před sluněním aplikujte na pokožku v dostatečném množství a aplikaci často opakujte - zejména po plavání, zpocení nebo po osušení ručníkem - pro udržení původní úrovně ochrany
 • Redukce nanášeného množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, i když jste použili prostředky na ochranu proti slunečnímu záření
 • Nadměrná sluneční expozice představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Vynechejte oblast okolo očí a zamezte zasažení očí 
 • Nechte důkladně vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, aby nedošlo k jejich znečištění

Tři kroky ke správné ochraně kůže před sluncem

Vyberte si přípravek, který nabízí takovou úroveň ochrany, která je pro pokožku vašeho dítěte ta pravá. Měl by mít speciální složení vhodné pro citlivou mladou pokožku a odpovídat věku dětí.

Tam, kde je to možné, chraňte mladou dětskou pokožku před sluncem oděvem. Na nepokryté oblasti kůže použijte dostatečné množství přípravku.  K měření, jaké množství mléka aplikovat, můžete použít svou dlaň:  tlustý proužek opalovacího přípravku v délce prostředníčku představuje jednu měrnou jednotku.

Jako obecné pravidlo doporučujeme:

 • Věk 3-5: Použijte jednu až jednu a půl měrné jednotky pro každou oblast (2-11), která může být vystavena slunci. Pro oblast obličeje a krku (oblast 1) použijte dvounásobné množství.
 • Věk 6+: Použijte dvě měrné jednotky pro každou oblast (1-11), která může být vystavena slunci, podle obrázku.

Ty oblasti jsou:

 • Obličej a krk
 • 2 & 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 & 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 & 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad

Ujistěte se, že se všem exponovaným oblastem dostane potřebné ochrany. Některé oblasti je snadné opomenout. Nezapomeňte na oblast za ušima, na zadní stranu krku, záda a ramena, jakož i dlaně a chodidla z vrchní strany, zadní strany paží a oblasti blízko okraje plavek dítěte.

Doporučení

Tento přípravek používejte, pokud …

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Hledáte pro své dítě opalovací krém bez obsahu chemických filtrů:

Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 obsahuje minerální pigmenty a je stoprocentně bez jakýchkoliv chemických filtrů. Je vhodné pro kojence a děti od tří měsíců.

Hledáte pro své dítě opalovací krém s vysokou úrovní ochrany:

Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 s širokospektrálními a fotostabilními UV filtry, SPF 30 a antioxidačním ochranným systémem chrání mladou dětskou pokožku před spálením a poškozením vlivem slunečního záření

Hledáte opalovací přípravek, který kůži vašeho dítěte ochrání před UV zářením i před negativními vlivy světla HEVIS
Hledáte opalovací mléko pro dospělou pokožku se sklonem ke slunečním alergiím
Vaše pokožka je náchylná ke slunečním alergiím, jako je PLE

Zkuste opalovací krémový gel Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy Protect SPF 50+ nebo SPF 25 vhodný pro obličej i tělo.

Hledáte přípravek s chemickými filtry vhodný k použití u malých dětí

Vyzkoušejte opalovací mléko Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+, které můžete použít u kojenců a dětí od tří měsíců.

Vaše dítě má atopickou pokožku a Vy hledáte vhodný přípravek ochrany před sluncem

Vyzkoušejte sprej Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+. Tento přípravek je vhodný pro děti od tří let.

Často kladené otázky

Jak poznám, jaký SPF mám u svého dítěte použít?

Pokožce vašeho dítěte prospěje opalovací přípravek s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem, který byl speciálně navržen pro jemnou dětskou pokožku. Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou úroveň (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je pokožka chráněna. Pro mladou a jemnou pokožku doporučujeme vždy používat opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem.

Důrazně doporučujeme nevystavovat děti přímému slunci, zejména v hodinách, kdy je slunce nejintenzivnější, a chránit se oděvem. Přípravky sluneční ochrany pečlivě nanášejte na všechny oblasti těla, které jsou slunci vystaveny, a aplikaci opakujte v dostatečném množství každé dvě hodiny. A pamatujte na to, že k poškození kůže může dojít i před tím, než je patrné spálení. 

Proč potřebuje dětská pokožka zvláštní ochranu před sluncem?

Dětská pokožka, stejně jako řada orgánů, se stále vyvíjí, a proto je citlivější na sluneční světlo. Mladá pokožka je tenčí než ta dospělá a také bariérová funkce a vlastní obranné mechanismy  (zejména syntéza melaninu) nejsou ještě zcela vyvinuty. U dětí je rovněž mnohem vyšší poměr jejich celkové povrchové plochy k objemu, než u dospělého.

Poškození pokožky v důsledku působení slunečního záření v dětství u nich vytváří mnohem vyšší riziko dalšího poškození pokožky v pozdějším věku. Více si můžete přečíst v článku vliv slunce na dětskou pokožku.

Jak se liší UVA a UVB záření?

Paprsky UVA pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které  jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (photoaging, předčasné stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Alergie může způsobit též UVB záření, ale v menší míře.

Paprsky UVB poskytují energii, kterou vaše kůže potřebuje k syntéze vitamínu D, a stimulují produkci melaninu, který je zodpovědný za opálení. Nedostanou se tak hluboko jako paprsky UVA, pronikají pouze do nejsvrchnějších vrstev kůže, způsobují však více okamžitého poškození kůže, jako je spálení sluncem. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním chorobám jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.
Oba typy UV záření mohou vyvolat hyperpigmentace a přispívat ke stavům, jako jsou sluneční skvrny (které jsou známé také jako stařecké skvrny) a melasma.

 

Jak se liší opalovací mléka Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 a Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+?

Opalovací mléko Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je přípravkem s velmi vysokým ochranným faktorem. Opalovací mléko Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 sice stále poskytuje vysokou úroveň ochrany, ale jeho sluneční ochranný faktor SPF je o něco nižší.

Kromě SPF je základním rozdílem mezi těmito dvěma přípravky to, že Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 neobsahuje chemické filtry. Oba přípravky jsou vhodné pro kojence a děti od tří měsíců věku.

 

Je Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 vhodné pro malé děti?

Ano. Opalovací mléko Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 bylo speciálně navrženo pro použití u kojenců a dětí od tří měsíců.

Jak se liší chemické a minerální filtry a jaké filtry bychom měli použít?

Chemické a minerální filtry působí rozdílně. 

Chemické filtry jsou vstřebány kůží a poté zas ony vstřebávají UV paprsky a energii uvolňují termální reakcí, což vyvolává pocit tepla. 

Minerální filtry zůstávají na povrchu kůže a UV záření odrážejí, zabraňují mu do kůže proniknout. 

Většina lidí nemá s chemickými filtry žádné problémy, někteří však na ně mohou negativně reagovat a dávají proto přednost použití minerálních filtrů. Opalovací mléka s minerálními filtry se často užívají u kojenců a malých dětí, jejichž kůže je velmi citlivá a stále se vyvíjí.

 

Jak se liší opalovací přípravek "voděodolný" a "extra voděodolný"?

Tyto pojmy jsou definovány asociací Cosmetics Europe a naše přípravky se řídí doporučeními této asociace. Aby byl přípravek označen za voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po dvou 20minutových pobytech ve vodě. Aby přípravek splnil kritéria pro označení extra voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po čtyřech 20minutových pobytech ve vodě.

Eucerin Sluneční ochrana Prvotřídní ochrana před sluncem šitá na míru potřebám vaší pokožky

Opalovací přípravky Eucerin poskytují komplexní ochranu proti poškození pokožky způsobenému slunečním zářením.
Inovativní technologie  Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní  UVA/UVB filtry1 pro spolehlivou ochranu před UV zářením s antioxidantem Licochalconem A na ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS). Kyselina glycyrrhetinová k tomu navíc pomáhá chránit DNA.2
Řada špičkové ochrany před sluncem obsahuje přípravky šité na míru individuálním potřebám vaší pokožky a obsahuje účinné látky vhodné pro specifické typy pokožky:

 • Pokud máte mastnou pleť nebo pleť se sklonem k akné, pak složení s technologií Oil Control Technology regulující tvorbu kožního mazu s pigmenty absorbujícími tuky, poskytne vaší pleti ihned matnější vzhled a má dlouhodobý účinek proti lesku pleti.
 • Pokud je vaší přední starostí předčasné stárnutí pleti vlivem slunečního záření, přípravky Photoaging Control s obsahem kyseliny hyaluronové s krátkým a dlouhým řetězcem viditelně zmírní známky stárnutí pleti.
 • Pokud je vaše pleť náchylná ke sluneční alergii, pak vám v prevenci slunečních alergií jako je PLE (polymorfní světelná erupce) pomohou přípravky Sun Allergy Protect a přípravek po opalování After Sun s obsahem  alpha-glukosyl-rutinu.

1 - Vyhovuje těm nejpřísnějším standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením, jak je definuje  Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 
2 -  Eucerin Dětské mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty neobsahuje technologii Advanced Spectral Technology, ale používá klinicky ověřené ne-chemické filtry. Opalovací přípravky Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect, Transparentní sprej na opalování Sensitive Protect a Transparentní sprej na opalování Dry Touch neobsahují kyselinu glycyrrhetinovou.

 

 

Fotostárnutí (photoaging)

Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50

 • Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje a dekolt
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pleti 
 • Viditelně redukuje vrásky a zlepšuje vzhled pleti
 • Intenzivně hydratuje
 • Příjemná lehká textura: nelepivá, nemastná, rychle se vstřebává
 • Nekomedogenní, bez parfemace
 • Vhodná pod make-up

zjistit více

Fotostárnutí (photoaging)

Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 30

 • (1)

 • Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje a dekolt
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pleti 
 • Viditelně redukuje vrásky a zlepšuje vzhled pleti
 • Intenzivně hydratuje
 • Příjemná lehká textura: nelepivá, nemastná, rychle se vstřebává
 • Nekomedogenní, bez parfemace
 • Vhodná pod make-up

zjistit více

Fotostárnutí (photoaging)

CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ středně tmavý

 •  Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pleti
 • Okamžitě sjednotí tón pleti a viditelně redukuje známky stárnutí pleti
 • Zlepšuje vzhled pleti
 • Zanechává dlouhodobý zmatňující efekt
 • Příjemná lehká textura: nelepivá, nemastná, rychle se vstřebává
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Fotostárnutí (photoaging)

CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý

 • Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pleti
 • Okamžitě sjednotí tón pleti a viditelně redukuje známky stárnutí pleti
 • Zlepšuje vzhled pleti
 • Zanechává dlouhodobý zmatňující efekt
 • Příjemná lehká textura: nelepivá, nemastná, rychle se vstřebává
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Pro mastnou pleť a pleť se sklonem k akné

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+

 • (4)

 • Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro mastnou pleť, pro pleť se sklonem k akné
 • Dlouhodobý (až 8hodinový) zmatňující efekt
 • Okamžitý zmatňující účinek
 • Ultralehká, nemastná, nelepivá textura, rychle se vstřebává
 • Vhodný pod make-up
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více
Novinka

Fotostárnutí (photoaging)

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30

 •  Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pokožku těla
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pokožky
 • Pomáhá bránit fotostárnutí
 • Viditelně redukuje známky stárnutí pokožky
 • Dodává pokožce svěží a jednotný vzhled
 • Extra lehká textura: okamžitě se vstřebá, zanechá na pokožce příjemný pocit
 • Voděodolné
 • S technologií "Proti skvrnám po vyprání"*

zjistit více
Novinka

Fotostárnutí (photoaging)

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+

 • Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pokožku těla
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro všechny typy pokožky
 • Pomáhá bránit fotostárnutí
 • Viditelně redukuje známky stárnutí pokožky
 • Dodává pokožce svěží a jednotný vzhled
 • Extra lehká textura: okamžitě se vstřebá, zanechá na pokožce příjemný pocit
 • Voděodolné
 • S technologií "Proti skvrnám po vyprání"*

zjistit více

Pro mastnou pleť a pleť se sklonem k akné

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 30

 •  Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Pro mastnou pleť, pro pleť se sklonem k akné
 • Dlouhodobý (až 8hodinový) zmatňující efekt
 • Okamžitý zmatňující účinek
 • Ultralehká, nemastná, nelepivá textura, rychle se vstřebává
 • Vhodný pod make-up
 • Nekomedogenní, bez parfemace

zjistit více

Dětská pokožka

Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+

 • Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany pro děti
 • Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
 • Zklidňuje citlivou pokožku
 • Vhodný též pro atopickou pokožku
 • Chrání před spálením, snižuje riziko dlouhodobého poškození kůže
 • Bez parfemace
 • Extra voděodolné
 • Technologie "Proti skvrnám po vyprání"*

zjistit více
Celkové hodnocení
 • (0)
0 z 5 bodů / 0 recenzí
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář