• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30

0
0 recenzí

Špičkový opalovací přípravek s minerálními filtry pro kojence a děti. Chrání citlivou pokožku před spálením a slunečním poškozením.

Neobsahuje chemické filtry. Širokospektrální a fotostabilní minerální filtry poskytují vysoký ochranný faktor před UVA/UVB zářením.

O produktu

Mléko na opalování s ochrannými mikropigmenty pro kojence a děti

Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 je opalovací přípravek s minerálními filtry pro kojence (od tří měsíců) a děti. Chrání před spálením a snižuje riziko dlouhodobého slunečního poškození pokožky.

Přípravek neobsahuje chemické filtry. Systém širokospektrálních a fotostabilních minerálních filtrů1 poskytuje vysoký ochranný faktor díky mikropigmentům, které odráží UVA/UVB paprsky bezprostředně od povrchu pokožky. Tento opalovací přípravek obsahuje též kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.

Složení neobsahuje parfemaci a je extra voděodolné.

Klinické a dermatologické studie potvrzují, že Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 je vhodné pro citlivou dětskou pokožku.

1 Odpovídá EU normám.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují dobrou kožní snášenlivost u citlivé dětské pokožky.

Použití

Použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1.Zvolte správný výrobek

Vyberte si přípravek, který nabízí správnou úroveň sluneční ochrany pro pokožku vašeho dítěte. Měl by mít speciální složení vhodné pro citlivou dětskou pokožku a odpovídat věku dítěte.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Kdykoliv je to možné, chraňte dětskou pokožku před sluncem oděvem a dbejte, abyste použili dostatečné množství sluneční ochrany na všechny nezakryté plochy. 
Nedávná studie značky Eucerin (2) ukázala, že 88 % rodičů používá u svých dětí méně než doporučené množství výrobku.

Jako měřítko množství opalovacího mléka vám poslouží vaše dlaň: silný pruh přípravku v délce vašeho prostředníčku představuje jednu jednotku. Obecně doporučujeme používat následující množství: 

 • Věk 3-5 let: na každou oblast (2 - 11), která je vystavena slunečnímu záření použijte jednu až jednu a půl jednotky přípravku. Na obličej a krk (1. oblast) použijte dvojnásobné množství.
 • Věk 6 a více let: na každou oblast (1 - 11) na obrázku, která je vystavena slunečnímu záření použijte dvě jednotky přípravku. 

Jednotlivé oblasti:

 • 1. Obličej a krk
 • 2 a 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad
Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny oblasti pokožky vystavované slunci byly dostatečně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme - např. oblast za ušima, zadní stranu krku, záda a ramena, dlaně a chodidla z vrchní strany, zadní strany paží a oblasti okolo okrajů plavek dítěte.

Výsledky výzkumu značky Eucerin2, které ukazovaly, jak efektivně rodiče nanášejí  opalovací přípravek na pokožku svých dětí, byly zobrazeny na modelu postavy. Výzkum ukázal, že v průměru 6,6% z celkové plochy dětské pokožky bylo před sluncem nedostatečně chráněno. Červené plochy na obrázku níže ukazují, kde byla pokožka nejméně účinně pokryta opalovacím přípravkem, a intenzita červené barvy se liší v závislosti na počtu dětí, které nebyly na těchto oblastech správně chráněny.
 
2 Studie společnosti Beiersdorf "Sunscreen application routine and UV protective behaviour of parents", D. Roggencamp a kol., zveřejněná na 27. EADV Congress 2018 v Paříži, Francie. Plakát č. P1684. Vzorek 17 dětí a 17 dospělých, kteří nanášeli přípravek u svého dítěte.

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte pro své dítě opalovací krém bez obsahu chemických filtrů:

Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 obsahuje minerální pigmenty a je 100 % bez chemických filtrů. Je vhodné pro kojence a děti od tří měsíců.

Hledáte pro své dítě opalovací přípravek s vysokou úrovní ochrany:

Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 s širokospektrálními a fotostabilními UV filtry, SPF 30 a antioxidačním ochranným systémem chrání dětskou pokožku před spálením a slunečním poškozením.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Hledáte přípravek s chemickými filtry vhodný k použití u malých dětí:

Vyzkoušejte Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+, které můžete použít u kojenců a dětí od tří měsíců.

Vaše dítě má atopickou pokožku a hledáte pro něj vhodný přípravek sluneční ochrany:

Vyzkoušejte sprej Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ (který je k dostání buď jako klasický nebo pumpičkový sprej). Všechny tyto přípravky jsou vhodné pro děti od tří let.

Hledáte opalovací přípravek, který pokožku vašeho dítěte ochrání před UVA i UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:

Vyzkoušejte Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ (vhodné pro kojence a děti od tří měsíců), Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ (vhodné pro děti od tří let).

Hledáte opalovací mléko pro dospělou pokožku se sklonem ke slunečním alergiím

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy Protect SPF 50+ nebo SPF 25.

Ingredience

Jak účinkuje

Zatímco většina lidí nemá s chemickými filtry problém, někteří na ně mohou nepříznivě reagovat, a proto dávají přednost minerálním filtrům. Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 je bez obsahu chemických filtrů a je oblíbené pro použití u kojenců (od tří měsíců) a malých dětí, jejichž pokožka je mimořádně citlivá, neboť se stále vyvíjí. 

Systém minerálních filtrů 
Systém širokospektrálních a fotostabilních minerálních filtrů 1 poskytuje vysoký ochranný faktor díky mikropigmentům, které zůstávají na povrchu pokožky a odrážejí nebo rozptylují UV paprsky, čímž jim brání pronikat pokožkou. 

Ochrana DNA
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA. 

Výrobek poskytuje účinnou ochranu před spálením a snižuje riziko poškození pokožky slunečním zářením. 

1 Odpovídá normám EU

Jak účinkuje

FAQ (7)

 • Jak poznám, který SPF použít u mého dítěte?

  Pro pokožku vašeho dítěte jsou určeny opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným slunečním faktorem, které byly vyvinuty speciálně pro jemnou dětskou pokožku. Opalovací přípravky jsou k dostání ve čtyřech rozdílných úrovních ochrany: nízká (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysoká (30 až 50) a velmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je pokožka chráněna. Pro dětskou a citlivou pokožku doporučujeme vždy používat opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem.

  Jednoznačně doporučujeme nevystavovat malé děti přímému slunci, zejména v hodinách, kdy je jeho záření nejintenzivnější, a chránit jejich pokožku oděvem. Přípravky sluneční ochrany pečlivě nanášejte na všechny oblasti těla, které jsou slunci vystavovány, a aplikaci v dostatečném množství opakujte každé dvě hodiny. A nezapomínejte, že k poškození kůže může dojít i před tím, než je spálení patrné.

 • Proč potřebuje dětská pokožka speciální sluneční ochranu?

  Dětská pokožka, stejně jako řada dalších orgánů u dětí se stále vyvíjí, a proto je citlivější na sluneční záření. Dětská pokožka je tenčí než pokožka dospělých a také její bariérová funkce a vlastní obranné mechanismy  (zejména syntéza melaninu) nejsou ještě zcela vyvinuty. U dětí je rovněž mnohem vyšší poměr její celkové povrchové plochy k tělesnému objemu.

  Poškození pokožky vlivem slunečního záření v dětství představuje mnohem vyšší riziko jejího dalšího poškození v pozdějším věku. Více si můžete přečíst v článku Proč kojenci a děti potřebují speciální sluneční ochranu?

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pleti vlivem slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

 • Je Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 vhodné pro malé děti?

  Ano. Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 bylo speciálně vyvinuto pro použití u kojenců a dětí od tří měsíců.

 • Jak se liší Eucerin Dětské mlékos mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 a Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+?

  Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je přípravkem s velmi vysokým ochranným faktorem. Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 sice stále poskytuje vysokou úroveň ochrany, ale jeho sluneční ochranný faktor SPF je o něco nižší.

  Dalším důležitým rozdílem mezi těmito dvěma přípravky je, že Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 neobsahuje chemické filtry. Obě jsou vhodná pro kojence a děti od tří měsíců věku.

 • Jak se liší chemické a minerální filtry a jaké filtry bychom měli používat?

  Chemické a minerální filtry působí rozdílně. 

  Chemické filtry se vstřebávají do pokožky, kde absorbují UV záření a jeho energii uvolňují ve formě tepelné energie, která vyvolává pocit tepla. 

  Minerální filtry zůstávají na povrchu pokožky a UV záření odrážejí nebo rozptylují, čímž mu zabraňují pronikat do pokožky. 

  Většina lidí nemá s chemickými filtry žádné problémy, někteří však na ně mohou negativně reagovat, a proto dávají  přednost přípravkům s minerálními filtry. Opalovací mléka s minerálními filtry se často užívají u kojenců a malých dětí, jejichž pokožka je velmi citlivá a stále se vyvíjí.

 • Jak se liší "voděodolný" a "extra voděodolný" opalovací přípravek?

  Tyto pojmy jsou definovány asociací Cosmetics Europe a naše přípravky se řídí doporučeními této asociace. Aby byl přípravek označen za voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po dvou 20 minutových pobytech ve vodě. Aby přípravek splnil kritéria pro označení extra voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po čtyřech 20 minutových pobytech ve vodě.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin