• 1/4 Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý
 • 2/4 Hlavní benefity
 • 3/4 Použití
 • 4/4 Hlavní ingredience
 • 1/4 Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý
 • 2/4 Hlavní benefity
 • 3/4 Použití
 • 4/4 Hlavní ingredience

Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý

 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
0
0 recenzí
tick Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
tick Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem
tick Pro všechny typy pleti

Špičkový opalovací krém na obličej pro všechny typy pleti s barevnými pigmenty pro světlé tóny pleti.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký až velmi vysoký ochranný faktor ochrany proti UVA/UVB záření i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento opalovací přípravek také podporuje vlastní  mechanismus pleti na obnovu DNA, redukuje známky stárnutí pleti a sjednocuje tón pleti.

O produktu

Tónovací opalovací krém na obličej, který chrání všechny typy pleti před fotostárnutím

UV záření je hlavní příčinou poškození pleti slunečním zářením, ale i vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pleť představují další zátěž. 

Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý je opalovací krém na obličej pro každodenní použití, který dodá všem typům světlé pleti jednotný a přirozeně opálený vzhled.Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ poskytující vysoký stupeň ochrany před UV zářením s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento tónovací opalovací krém obsahuje též kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

Obsažená kyselina hyaluronová a minerální pigmenty pleť okamžitě barevně sjednotí a viditelně redukují známky stárnutí pleti, jako jsou jemné linky nebo nerovnoměrný barevný tón pleti.

CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý neobsahuje parfemaci a má příjemnou lehkou texturu, která se rychle vstřebává. Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pleti.

1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují dobrou kožní snášenlivost u citlivé pleti. Přípravek byl též testován ve vlhkém prostředí, kde rovněž prokázal svoji účinnost. 

Klíčová zjištění

Vedle dalších klinických a dermatologických studií byla provedena uživatelská studie u 100 žen (ve věku mezi 30 a 55 lety), které testovaly výrobek v horkém a vlhkém podnebí s vynikajícími výsledky:

 • Má lehkou texturu (100%)
 • Okamžitě pleť barevně sjednotí (100%)
 • Pleť viditelně vyhlazuje (98%)
 • Přináší pocit hydratované pleti (98%)
 • Zakrývá nedokonalosti (90%)
 • Dodává pleti zářivý vzhled (87%)
 • Dodává pleti mladší vzhled (85%)

Vlastnosti

 • s barevnými pigmenty
 • lehká konzistence
 • nezanechává mastný film
 • nezanechává lepkavý pocit na pleti
 • nekomedogenní
 • bez parfemace

Použití

Sluneční ochrana jako součást vaší pravidelné každodenní péče

 • Nanášejte ráno na váš běžný denní krém nebo místo něj
 • Lze použít v kombinaci s dalšími přípravky Eucerin Péče o pleť, jako jsou výrobky řady Eucerin Hyaluron-Filler
 • Vaše pleť je okamžitě chráněna před sluncem – není nutné čekat
 • Dále naneste make-up, pokud jej používáte

Sluneční ochrana není důležitá pouze při opalování. Také každodenní mírné až střední působení slunečního záření pleť ovlivňuje. Proto je důležité začlenit sluneční ochranu do vaší pravidelné každodenní péče o pleť. Více si přečtěte v článku Význam sluneční ochrany v pravidelné každodenní péči o pleť.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pleti.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh opalovacího přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku. 

Zjistit více

Důležité pokyny k použití

 • Před sluněním naneste na pleť v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pleti slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte tónovací opalovací přípravek, který ochrání pleť obličeje před fotostárnutím:

Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý je opalovacím krémem poskytujícím velmi vysokou ochranu a byl vyvinut speciálně pro prevenci fotostárnutí. Vaši pleť okamžitě barevně sjednotí a redukuje známky stárnutí, jako jsou jemné linky a nerovnoměrný tón pleti.

Hledáte opalovací přípravek, který ochrání váš obličej před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před UVA a UVB zářením i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Hledáte opalovací přípravek pro každodenní sluneční ochranu, který můžete použít jako bázi pro make-up:

Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý je ideální bází pro make-up.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Hledáte všechny přednosti tónovacího krému Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý, ale pro středně tmavé tóny pleti:

Vyzkoušejte tónovací opalovací krém Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ středně tmavý.

Hledáte všechny přednosti tónovacího přípravku Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý, ale dáváte přednost přípravku bez barevných pigmentů:

Vyzkoušejte Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50.

Hledáte CC krém s účinkem proti stárnutí pleti a s nižším slunečním ochranným faktorem (SPF):

Vyzkoušejte Eucerin Hyaluron-Filler CC krém SPF 15 světlý nebo středně tmavý, upozorňujeme však, že nechrání před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla.

 

Hledáte tělový opalovací krém s vysokým ochranným faktorem s účinky proti fotostárnutí:

Vyzkoušejte Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+.

Ingredience

Nejen UV záření může poškozovat naši pleť. Také vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů a způsobovat fotostárnutí (předčasné stárnutí pleti způsobené sluncem). Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 a SPF 30 a Eucerin CC krémy na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý a středně tmavý obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pleti více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Výrobky také podporují vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA a obsahují kyselinu hyaluronovou, která pomáhá viditelně redukovat známky stárnutí pleti. 

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ v kombinaci s licochalconem A neutralizují volné radikály způsobené UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 

Ochrana DNA
Inovativní složení výrobků Pigment Control obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky pro obnovu DNA. 

Kyselina hyaluronová
Eucerin používá dva typy kyseliny hyaluronové pro intenzivní hydrataci pleti, vyplnění vrásek a viditelnou redukci známek stárnutí. 

(1) Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (7)

  Co je to fotostárnutí?

  Fotostárnutí je výraz, pod kterým rozumíme předčasné stárnutí pleti vlivem slunečního záření. Za příčinu zhruba 90 % předčasného stárnutí pleti  jsou považovány sluneční paprsky.²

  2 - Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol.  listopad-prosinec 2013; 31(6): 750-8.

  Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

  Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

  Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pleti (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pleti vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pleti zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pleti spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

  Proč by měla být sluneční ochrana pleti obličeje součástí mé pravidelné každodenní péče?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka na zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

  Mohu na Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý nanést make-up? 

  Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý vyrovná bledé tóny pleti a vaše pleť po něm bude vypadat přirozeně opálená. Rovněž pomůže zakrýt pigmentové skvrny a drobné nedokonalosti. Pokud jej ale chcete použít jako bázi pro další krycí přípravek, je to v pořádku. Představuje ideální bázi jak pro tekutý, tak i pro pudrový make-up, který lze aplikovat, aniž by došlo ke snížení úrovně sluneční ochrany. Nezapomeňte však během dne opalovací přípravek pravidelně opakovaně nanášet.

  Jak se liší Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý a Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50? 

  Složení obou přípravků obsahuje technologii Advanced Spectral Technology značky Eucerin, která kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. Oby výrobky obsahují též kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní  mechanismus pleti na obnovu DNA a kyselinu hyaluronovou, která viditelně redukuje vrásky.

  Hlavní rozdíly mezi oběma přípravky jsou tyto: 

  • Jeden nabízí velmi vysokou sluneční ochranu (SPF 50+), zatímco druhý vysokou sluneční ochranu (SPF 50).
  • Jeden obsahuje barevné pigmenty (které pleti poskytují přirozeně opálený vzhled a sjednocený tón), druhý je bez obsahu pigmentů
   Drobný rozdíl je též v konzistenci výrobků: oba přípravky mají příjemně lehkou konzistenci, ale ten tónovací krém je mírně krémovější než emulze. 

  1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Complete the routine