Vědecká pracovnice v laboratoři

Hledání řešení a průlomových výsledků

Znalost fyziologie kůže a nalézání účinných látek jsou důležitými kroky při vývoji inovativní dermokosmetiky. K tomu patří také intenzivní výzkum. Kombinace několika vědních oborů, výzkumu a konzultací s dermatology jsou zárukou, že značka Eucerin udává  vlastní vysoké standardy v oblasti moderních řešení péče o pleť.

Hledání té nejúčinnější aktivní složky

Díky čemu jsou dermokosmetické výrobky Eucerin tak účinné? Základem každého výrobku Eucerin je takzvaná "klíčová složka" – účinná látka.
Kvalitní péče o pleť např. pro redukci vrásek, proti nedokonalostem pleti nebo přípravky sluneční ochrany, vyžaduje účinné formule s vysoce účinnými látkami. V případě vývoje nového produktu tedy naše výzkumné týmy začínají určením optimální klíčové složky, která bude účinkovat na konkrétní kožní problém. Není to snadný úkol, neboť je třeba intenzivních a pracných výzkumných a testovacích postupů, které mohou trvat až několik let.

Vědecká pracovnice se dívá do mikroskopu
Vědci značky Eucerin hledají klíčové účinné látky - ty jsou základem každého výrobku.
Vědecký pracovník drží testovací sklíčko
Nalezení klíčových účinných látek, které pomáhají udržet zdraví pokožky, je hlavním cílem vývoje značky Eucerin.

"Klíčové účinné látky": klíč ke zlepšení stavu pleti

Více než 500 vědeckých odborníků společnosti Beiersdorf pracuje na rozluštění složitých procesů , které se v kůži odehrávají, a zkoumá metabolické procesy probíhající v jednotlivých kožních buňkách. Účinné složky - buď ty, které jsou přirozenou součástí pleti nebo i z jiných zdrojů - jsou klíčem k podpoře přirozených procesů kůže pro zachování jejího zářivého a mladistvého vzhledu. Výrobky Eucerin chrání a udržují zdraví pokožky.  

Provádíme rozsáhlé testy, abychom zjistili, zda bude pokožka na působení aktivní složky reagovat, aby účinná látka tak splnila požadovaný účinek. Účinné látky mohou mít protizánětlivé účinky, mohou urychlovat obnovu kožních buněk nebo působit proti dalším specifickým kožním problémům.

Vědci při testování krému
Ve společnosti Beiersdorf je vývoj produktu proces s jasným cílem. Rozsáhlé testy jsou prováděny dermatology a výzkumnými odborníky - pro zdraví a krásu Vaší pleti.

Glucoglycerol

Technologie inspirovaná objevem oceněným Nobelovou cenou:  Objev aquaporinů -  vodních kanálků v membránách epidermálních buněk - oceněný v roce 2010 Nobelovou cenou posloužil jako inspirace pro inovaci v oblasti hydratace: aktivní složka glucoglycerol (molekula produkovaná mikroorganismy, jako jsou modrozelené řasy) stimuluje tvorbu nových aquaporinů v kožních buňkách, a tak podporuje přirozenou hydratační síť pleti. Díky schopnosti zvyšovat hydrataci kůže je vhodný zejména pro péči o suchou a velmi suchou pokožku. Je obsažen v řadách Eucerin AQUAporin ACTIVE, Complete Repair a Men Deep Moisture.

Obrázek hydratované a dehydratované pokožky

Urea

Hydratační účinná látka: urea je látka, která se v pokožce přirozeně vyskytuje  a je nedílnou součástí jejích přirozených hydratačních faktorů (NMF). Nedostatek urey vede ke zvýšenému úbytku vody, přičemž u suché pokožky byla klinicky prokázána o 50 % nižší koncentrace urey, než u zdravé pokožky. Doplněním urey externě můžeme pokožce tento nedostatek výrazně kompenzovat. Kosmetické prostředky s ureou mohou pokožce navrátit zvýšenou schopnost vázat vodu, a tak zlepšit nebo znormalizovat stav suché a dehydratované pokožky. Eucerin uvedl své první výrobky obsahující ureu v roce 1991, s využitím metody účinné stabilizace. Ureu nejdete ve výrobcích Eucerin Hyal-Urea a Complete Repair.

Kyselina hyaluronová

Účinná anti-age látka: unikátní kombinace kyseliny hyaluronové s krátkým a dlouhým řetězcem cíleně účinkuje proti celému spektru vrásek, od začínajících jemných linek po hluboké, výrazné vrásky. Složení obsahuje také bioaktivní glycin saponin, o kterém je známo, že stimuluje přirozenou syntézu kyseliny hyaluronové v kůži*. Díky působení kyseliny hyaluronové se zvyšuje se vláčnost pleti a zároveň jsou viditelně redukovány linky a vrásky. Kyselinu hyaluronovou najdete například v řadě Eucerin Hyaluron-Filler

* in vitro data

Pokožka před a po použití výrobků Eucerin Hyaluron-Filler
Poté, co aktivní látky proniknou vrstvami kůže, získává pleť plnější vzhled.

Licochalcon A

Mnohostranná aktivní látka: licochalcon A je velmi účinná biologická látka, která je obsažena v extraktu z kořene rostliny lékořice čínské, Glycyrrhiza Inflata, a má několik schopností, které mohou pokožce prospět: je to antioxidant, působí protizánětlivě a proti podráždění kůže. Vytváří  antioxidační zásobárnu v hlubších vrstvách epidermis a poskytuje ochranu kožních buněk proti poškození v důsledku působení slunečního záření a volných radikálů. Tato velmi důležitá složka je součástí mnoha výrobků Eucerin, jako je Eucerin řada sluneční ochrany, řada pro pleť se sklonem k zarudnutí, řada AtopiControl a denní krémy DermoPURIFYER.

Nalezení nové aktivní klíčové složky, která přesně odpovídá fyziologii a potřebám kůže, jako je biologická látka licochalcon A, je téměř zázračný moment. 

Rainer Wolber, PhD., vedoucí výzkumu a vývoje Eucerin

Náš výzkum

 1. Obrázek ruky a lupy

  Znalost kůže: chceme, aby Vaše pleť byla stále zdravá a krásná– přečtěte si o tomto úsilí a nadšení.  Více

 2. Obrázek testovacího sklíčka a mikroskopu

  Hledání řešení: hledáme vždy to řešení, které je optimální a nejlepší – protože Vaše pleť za to stojí.

 3. Zobrazení dvou výrobkových nádobek

  Vývoj výrobku: Přečtěte si o tom, jakým způsobem vzniká složení výrobku. Více

 4. Obrázek muže se stetoskopem

  Bezpečnost a účinnost: Jak může Eucerin zaručit bezpečné a dobře tolerované výrobky? Zjistěte zde!

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář