Vědecké pozadí – Řady Eucerin Complete Repair

Zobrazit více

Vysoká odborná úroveň péče o pokožku značky Eucerin začíná v devadesátých letech minulého století, kdy byl vyvinut první lokálně aplikovaný produkt obsahující přírodní hydratační faktor - ureu. Od té doby má urea široké použití v kosmetice a stala se stálou součástí produktů pro suchou pokožku. Nejnovější přípravek Eucerin pro suchou pokožku je Eucerin Complete Repair. Alexander Filbry, PhD, vedoucí Oddělení vývoje produktů tělové kosmetiky Eucerin říká, že "se zaměřuje na tři hlavní příčiny suché pokožky".

Eucerin i nadále vede v inovacích v oblasti péče o pokožku.

Aquaporiny jsou mikroskopické vodní kanálky umístěné v buněčných membránách, které řídí distribuci vody mezi kožními buňkami.
Více aquaporinů zajišťuje hydrataci i hlubších vrstvách epidermis.

"Když jsme se na suchou pokožku podívali detailněji, zjistili jsme, že potřebuje více než jen přírodní hydratační faktory, jako je urea a kyselina mléčná.

Objevili jsme, že aquaporiny, sítě kanálků zajišťujících cirkulaci vlhkosti ve spodních vrstvách kůže, mohou v suché pokožce ztratit svou funkčnost.

To vedlo k objevení glucoglycerolu, molekuly, která stimuluje funkci aquaporinu a obnovuje přirozenou distribuci vody směrem vzhůru na povrch kůže."

Aquaporin technologie Eucerin je založena na složce glyceryl glucoside neboli glucoglycerol, novém humektantu (vodu vázajícím) konjugátu glycerinu a glukózy, který prokazatelně stimuluje epidermální hydratační síť, kterou tvoří aquaporinové vodní kanálky; výsledkem je zlepšení hydratace pokožky. 

"Glucoglycerol je biologicky identický s molekulami, které stimulují aquaporinové vodní kanálky v pokožce. Aquaporinová síť kanálků zajišťuje cirkulaci vlhkosti v hlubších vrstvách pokožky a rovněž přirozený tok vlhkosti do vnějších vrstev, čímž zajišťuje dlouhodobou hydrataci."

"Poté jsme v rámci našeho rozsáhlého výzkumu doplnili přírodní hydratační faktory, ve formě Complete Repair NMF komplexu. Pokožka přirozeně obsahuje molekuly, které regulují množství vody, nazývané "přirozené hydratační faktory". Jsou to hygroskopické látky, které přitahují a absorbují vodu z hlubších vrstev pokožky do jejích horních vrstev, přičemž výrazně zvyšují obsah vody v horní rohové vrstvě kůže. Pokud je však pokožka suchá, je těchto důležitých molekul nedostatek a jejich množství je třeba znovu doplnit, aby mohla kůže opět správně fungovat."

Eucerin Complete Repair NMF komplex tvoří ureakyselina mléčná a nově přidaný karnitin, aminokyseliny, kyselina pyrrolidonkarboxylová (PCA), anorganické soli a sacharidy v poměru, který se velmi blíží poměru klíčových přírodních hydratačních faktorů obsažených ve zdravé pokožce.

Podívejte se na videu, jak funguje formule Eucerin Complete Repair.

"A navíc jsme - vzhledem k ochranné funkci povrchové vrstvy kůže - museli dodat ceramid-3, lipid, který přímo obnovuje ochrannou kožní bariéru a uzavírá v ní vlhkost. Ceramidy, které si pokožka vyrábí sama, slouží k vytvoření ochranné bariéry,  zabraňující ztrátě vlhkosti v důsledku vypařování a také vstupu dráždivých látek, které mohou způsobit zánět a svědění. Víme, že pokles hladiny ceramidu v pokožce může vést k jejímu vysušení a podráždění."

Pravidelné používání přípravků Eucerin Complete Repair zlepšuje hydrataci pokožky.

Díky svému složení účinkují naše tělová mléka Complete Repair na povrchu, v horních, i v hlubších vrstvách epidermis, a tak působí proti příčinám suché pokožky na všech úrovních.

"Pravidelné používání pomáhá obnovit přirozený proces hydratace pokožky, poskytuje dlouhodobou úlevu od příznaků suché pokožky a zanechává pocit jemné a hedvábně hladké pokožky."

"Tyto výsledky byly klinicky prokázány ve studiích pod dermatologickou kontrolou - hydratační účinky Eucerin tělových mlék Complete Repair byly testovány u 87 žen ve věku mezi 60 a 80 lety, přičemž hydratace pokožky, měřená metodou korneometrie, se u nich zlepšila o 37 % již 48 hodin po prvním použití".  

Eucerin Tělová mléka Complete Repair se rychle stávají nejoblíbenějšími přípravky Eucerin na ošetření suché pokožky, i díky tomu, že se za nimi skrývají léta výzkumné práce expertů, a je dermatologicky ověřeno,  že jsou účinnější než produkty, které jim předcházely. 

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin