Vědecké pozadí – Řady Eucerin DermoDENSIFYER

Zobrazit více

S přibývajícím věkem se struktura pokožky mění a mezi změny patří i ztráta hutnosti. K této změně dochází u většiny žen zejména v období po menopauze, a ztráta pevnosti  se projevuje v podobě tenčí, slabší a křehčí pleti. Pleť ztrácí svou pevnost, vrásky se prohlubují, pleť začíná vypadat povadle a je bledá.

Ztráta pevnosti se obvykle řeší chemickým peelingem. Dosahuje se tím sice dobrých výsledků, ale zákrok je někdy pro jemnou stárnoucí pleť příliš agresivní, často se projeví vedlejší účinky a pacientky se někdy déle zotavují.

U řady produktů Eucerin DermoDENSIFYER je klinicky prokázáno, že zpevňuje a posiluje zralou pleť a zpomaluje proces ztráty hutnosti.

Jak vznikala produktová řada Eucerin pro obnovu pevnosti pleti

Spojovací vrstvu mezi vrchní a střední vrstvou kůže (mezi epidermis a dermis) tvoří dermální papily, které zásobují vrchní vrstvy kůže životně důležitými živinami a kyslíkem. S věkem se tyto dermální papily jednak zmenšují, a jednak ubývají, čímž se spojovací vrstva zplošťuje - to následně vede k ztrátě hutnosti pleti.

Firma Beiersdorf má své sídlo v Hamburku v Německu
Výzkumný a vývojový tým značky Eucerin má dlouhá léta zkušeností - odborné znalosti shromažďuje již 125 let.

Značka Eucerin si stanovila cíl vytvořit řadu účinných produktů, které by vyřešily úbytek hutnosti pleti. Jelikož Eucerin má již 125 let zkušeností v péči o pokožku a ve výzkumu, začali naši vědci hledat aktivní složky, které podporují regeneraci pleti, a které by bylo možné používat denně zároveň v kombinaci s dalšími aktivními látkami. Čerpali sice inspiraci z chemického peelingu, ale měli neustále na paměti, jak je zralá pleť křehká. Cílem tedy bylo najít velmi dobře tolerovaný přípravek, jenž by navrátil pleti hutnost a pevnost a také ji rozjasnil.

Tým výzkumu a vývoje značky Eucerin začal pracovat s arctiinem, extraktem z plodů lopuchu. "Zjistili jsme, že když se lokálně aplikuje na pleť, má silný stimulující účinek na přirozený regenerační proces", vysvětluje Andrea Schölermann, lékařka a klinická poradkyně značky Eucerin. "Arctiin nejen spouštěl obnovu poškozené tkáně,  ale také urychloval regeneraci látek dodávajících pleti objem, což napomáhá pleti k mladistvému vzhledu. Příznivé účinky arctiinu byly přesně to, co jsme hledali, abychom dokázali zlepšit hutnost pleti a povolenou a oslabenou strukturu pokožky, která se objevuju v tomto konkrétním období života."

Mladší pleť: pevně strukturovaná pojivová tkáň s vysokým obsahem kolagenu.
Starší pleť: méně strukturovaná pojivová tkáň s nižším obsahem kolagenu.

Ale arctiin sám o sobě na posílení a zpevnění stárnoucí pleti nestačil.

"V laboratoři jsme dosáhli slibných výsledků s určitým typem peptidu nazývaným Apiaceae peptidy. Objevili jsme důkazy, že má posilující účinek na vnitřní strukturu pokožky, která se přirozeně oslabuje v období menopausy a po ní," sdělila nám dr. Schölermann, a pokračovala: "Tyto vysoce účinné komponenty peptidů dokážou proto značně zlepšovat strukturu pojivové tkáně."

Produkt obsahující Apiaceae peptidy a arctiin dosáhl ve fázi testů nejlepších výsledků. Toto složení posiluje strukturu kůže a dodává pleti mladistvější a zářivý vzhled. Jak řekla dr. Schölermann na závěr:

Neumíme obrátit chod času zpět, ale můžeme pomoci pleti všech žen, aby si zachovala svůj mladistvý charakter.

Vynikající výsledky dosažené díky složení produktu

Testů účinnosti řady Eucerin DermoDENSIFYER se zúčastnili dobrovolníci.

V jedné studii používalo 31 žen ve věku 45 až 65 let přípravek dvakrát denně po dobu čtyř týdnů. Pak vědci laboratoří Eucerin změřili technikou laserového skeneru účinek přípravku na dermální papily. "Zaznamenali jsme významný nárůst v hutnosti dermálních papil v důsledku zlepšené a zpevněné tkáně pokožky," komentuje výsledek dr. Schölermann. Pro skenování pleti byla také použitá technika optické koherentní tomografie (OCT) a ve všech vzorcích se ukázalo, že došlo k "významnému posílení epidermální hustoty".

Měření velikosti kožních buněk v rohové vrstvě.
Ženy potvrzují, že při pravidelném používání řady Eucerin DermoDENSIFYER mají pevnější a pružnější pleť.

Ve druhé studii se testoval účinek složení přípravku na rychlost regenerace pokožky, a to metodou měření velikosti kožních buněk v rohové vrstvě (nejsvrchnější vrstva kůže). Jak vysvětluje dr. Schölermann: "Stav kožních buněk v rohové vrstvě je ukazatelem doby regenerace kůže. Čím jsou buňky větší, tím je doba regenerace delší. V každé fázi testu jsme zaznamenali významné zmenšení velikosti buněk, což ukazuje, že se zlepšil proces regenerace kůže."

Účinek na vrásky byl posuzován ve všech studiích, a to za použití technik digitálního skenování a foto evaluace. Docházelo k významnému viditelnému zmenšení hloubky vrásek na čele, kolem očí, nosu a úst.

"Vzhledem k těmto slibným výsledkům věříme, že když budou ženy pravidelně používat produktovou řadu Eucerin DermoDENSIFYER, budou znovu mít pevnější, zdravě vypadající pleť, která bude pružnější a odolnější."

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin