Vědecké pozadí – Řady Eucerin AQUAporin ACTIVE

Zobrazit více

Pleť potřebuje hydrataci pro svůj hezký vzhled a zdraví.
Správná úroveň hydratace je mnohem důležitější také proto, aby pleť mohla fungovat jako účinná bariéra proti škodlivým látkám zvenčí. Když je pleť dehydratovaná, vypadá unaveně a může být na dotek napjatá, drsná a citlivá. Také její její bariérová funkce je narušena. Ale pro kvalitní hydrataci pleti nestačí jen pít dostatek vody. Velmi důležité je také to, jak účinně je vlhkost dovedena tam, kde je jí potřeba.

Zatímco většina hydratačních výrobků účinkuje tak, že váže vodu uvnitř pleti a zmírňuje její odpařování, Eucerin objevil inovativní způsob, jak stimulovat vlastní hydratační kanálky pokožky - aquaporiny. Aquaporiny zajišťují cirkulaci vody mezi kožními buňkami a napomáhají hydrataci pokožky zevnitř.

Díky hydrataci výrobky Eucerin AQUAporin ACTIVE je pokožka schopna lépe fungovat jako účinná bariéra a je na pohled i na dotek hladší.

Jak vznikala nová generace hydratačních přípravků

Vědci objevili základní princip cirkulace vlhkosti z buňky do buňky: aquaporiny.
Výzkumné centrum společnosti Beiersdorf se nachází v Hamburku.

V roce 2003 získal americký biochemik Peter Agre Nobelovu cenu za průkopnický objev v oblasti chemie. Dospěl k základnímu principu cirkulace vody mezi buňkami zjištěním, že proteiny tvoří v buněčných membránách mikroskopické kanálky, které usnadňují cirkulaci vody a dalších molekul mezi jednotlivými buňkami. Tyto kanálky se nazývají aquaporiny.

Od prvotního objevu bylo specifikováno 13 různých typů - všechny se schopností rychlé přepravy vody a dalších buněčných stavebních prvků dovnitř a ven z buněk v neuvěřitelném objemu až tří miliard molekul za sekundu. Jeden typ aquaporinu - aquaporin 3 (AQP3), je nejčetnější v lidské pokožce a rozvádí vodu a glycerol mezi kožními buňkami. Glycerol je důležitá zvlhčující látka a stavební prvek vlastních molekul pokožky. Optimální zásobování vodou a glycerolem je nezbytné pro zachování přirozené hydratační rovnováhy pokožky.

Výrobky AQUAporin ACTIVE zvyšují po 24 hodinách množství aquaporinů o 215 %

Aquaporiny tvoří síť, která je nezbytná pro hydrataci pokožky. Čím více jich je, tím lepší je rozvod vlhkosti v pokožce. 

Rainer Wolber, PhD., vedoucí Výzkumu a vývoje značky Eucerin

Aquaporiny tvoří síť, která rozvádí hydrataci v kůži jednotlivými epidermálními vrstvami.

"Vědci laboratoří Eucerin se nechali tímto objevem inspirovat a rozhodli se najít způsob, jak stimulovat tvorbu aquaporinů v kožních buňkách s cílem zlepšit hydrataci pokožky."


Vytvořili jsme speciální modely umělé kůže, díky nimž jsme mohli vidět a studovat aquaporiny pod mikroskopem, říká R. Wolber: "Otestovali jsme celou řadu bioaktivních látek ve snaze najít ideální účinnou složku. A tou se nakonec ukázal být glucoglycerol." Přečtěte si více o intenzivním hledání řešení značky Eucerin.

Dehydratovaná pokožka (schematické znázornění) Snížená hydratace z důvodu omezeného množství aquaporinů.
Hydratovaná pokožka (schematické znázornění) Intenzivní hydratace i v hlubších vrstvách epidermis díky zvýšenému množství aquaporinů.

V přírodě využívají glucoglycerol (také známý jako glyceryl glukosid)  např. modrozelené řasy, aby jim pomohl přežít v extrémních podmínkách dehydratace. Vědecké testy dokázaly, že by glucoglycerol mohl  proniknout do hlubších epidermálních vrstev a stimulovat zde tvorbu AQP3. R. Wolber dodává: "Pak bylo nutné vytvořit formuli s obsahem glucoglycerolu a vyvinout účinné a atraktivní výrobky."

Výsledkem je unikátní hydratační řada Eucerin AQUAporin ACTIVE pleťových a tělových výrobků. Náročné klinické a dermatologické studie na dobrovolnících se suchou a dehydratovanou pokožkou prokázaly hydratační účinky těchto výrobků.  

R. Wolber zdůrazňuje skutečnost, že výsledky jsou: "okamžité a intenzivní. Pouhých 24 hodin po prvním použití jsme viděli impozantní nárůst hydratace kůže." Tyto účinky se postupem času zvyšují s výsledky, které prokazují zlepšení hydratace po pravidelném používání, a co je důležitější, "výsledky jsou dlouhodobé. Pokožka si nadále určitou dobu  udržuje dostatečnou hydrataci i poté, kdy dobrovolníci přestali výrobky používat."


R. Wolber shrnuje: "Hydratační krémy Eucerin AQUAporin ACTIVE poskytují pleti hydrataci, kterou potřebuje. Z dlouhodobého hlediska výrobky pomáhají zlepšit hydrataci pokožky, posilují její bariérovou funkci a zvyšují její odolnost vůči vnějšímu prostředí."

Lékařské studie potvrzují dobré hydratační výsledky po první aplikaci a při pravidelném používání řady Eucerin AQUAporin.

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin