Eucerin Sluneční ochrana – Ochrana vaší pokožky. Péče o naši planetu.

5 min čtení
Zobrazit více

Uvědomujeme si, že své pokožce chcete zajistit tu nejlepší sluneční ochranu a zároveň si moci vybrat výrobky, které respektují a pečují o naše životní prostředí. Tím vším se i my zabýváme již mnoho let. Naši vědečtí pracovníci podporují celosvětový výzkum a my se zaměřujeme na vývoj výrobků, které minimalizují dopad na životní prostředí, aniž bychom jakkoliv snižovali špičkovou sluneční ochranu a kožní snášenlivost, které očekáváte od produktů značky Eucerin. V tomto článku se dozvíte, jaké kroky jsme již podnikli a podnikáme. 

Jakým způsobem některé UV filtry ovlivňují životní prostředí?

UV filtry představují jediný způsob, jak chránit odkrytou pokožku před slunečním poškozením: v ochraně proti slunečnímu záření jsou nenahraditelné. Některé filtry jsou však tématem veřejné diskuse, neboť existuje podezření na jejich negativní dopad na podmořský život. Jsou to zejména dva z nich - oxybenzon a oktinoxát a jejich potenciální vliv na blednutí mořských korálů, čímž mohou dále negativně působit na křehký mořský ekosystém.1,2
V květnu 2018 americký stát Havaj schválil návrh zákona, který zakazuje používání oxybenzonu a oktinoxátu ve výrobcích sluneční ochrany od 1. ledna 2021.
 
1 Danovaro a kol., Environ Health Perspect 116 (2008) 441-447
2 Downs a kol., Ecotoxicology 23 (2014), 175-91

Mořští tvorové i lidé potřebují zdravé korálové útesy pro přežití

Špičkové opalovací výrobky, které respektují životní prostředí

S výrobky Eucerin si můžete být jisti špičkovou sluneční ochranou, šitou na míru vašemu typu a stavu pokožky. Můžete si také být jisti, že používáte výrobky na opalování, které šetří naše životní prostředí:

  • Všechny výrobky v široké nabídce sluneční ochrany Eucerin jsou bez obsahu oktinoxátu a oxybenzonu (UV filtry, které jsou považovány za látky přispívající k blednutí mořských korálů) a splňují Havajský zákon na ochranu podmořských ekosystémů zakazující některé opalovací přípravky, tzv. Hawaii Reef Bill. 
  • Většina našich výrobků je již nyní bez obsahu nylonu, který patří mezi mikroplasty. Náš kompletní sortiment bude zcela bez nylonu do konce roku 2020.
  • Až 70% složení každého výrobku Eucerin Sluneční ochrany je snadno biologicky rozložitelných. To snižuje jejich dopad na mořské prostředí.
  • Průběžně hodnotíme složení našich výrobků, abychom dále snižovali jejich dopad na životní prostředí, a zároveň chceme stále poskytovat ty nejvyšší standardy sluneční ochrany a také vyšší šetrnost k životnímu prostředí.
Ochrana vaší pokožky a péče o naše životní prostředí

Jak Eucerin výrobky na opalování minimalizují svůj dopad na životní prostředí?

Eucerin Sluneční ochrana a UV filtry

I přestože je výzkum v oblasti dopadu UV filtrů na korály v současné době stále ve velmi rané fázi (studie probíhají spíše v laboratořích než v reálném prostředí), všechny výrobky sluneční ochrany Eucerin jsou již nyní bez obsahu oxybenzonu (benzophenone-3) a oktinoxátu (ethylhexyl methoxycinnamate) a plně splňují Havajský zákon na ochranu podmořských ekosystémů zakazující některé opalovací přípravky, tzv. Hawaii Reef Bill

Cílem našich výzkumných pracovníků je vývoj a testování špičkových výrobků sluneční ochrany

Používáme pouze minerální a organické UV filtry, které splňují přísné zákonné normy nařízení EU o kosmetických výrobcích. A používáme optimální kombinaci těchto filtrů, která poskytne vaší pokožce tu nejlepší ochranu.

Eucerin Sluneční ochrana je bez obsahu nylonu

Nylon patří mezi mikroplasty. Mikroplasty jsou velmi malé, pevné částice plastických hmot, nerozpustné ve vodě a nejsou biologicky rozložitelné. Dostanou-li se do mořské vody, zůstávají zde a velmi pomalu se rozkládají, čímž přispívají ke znečištění moří. Proto v současné době probíhá rozsáhlá veřejná debata o dopadu jejich používání na životní prostředí.3
Nylon je častou složkou kosmetických výrobků a výrobků osobní péče, kde zvyšuje pocit hladkosti na pokožce při aplikaci. Přestože používání nylonu v kosmetických výrobcích není legislativně ošetřeno, značka Eucerin se sama rozhodla jej ze svých výrobků odstranit. Od roku 2015 jsme při vývoji nových výrobků nepoužili žádné mikroplasty a do konce roku 2020 budou všechny výrobky Eucerin 100% bez obsahu nylonu. Také aktivně podporujeme vědecký výzkum v oblasti používání syntetických polymerů jako složky kosmetických výrobků s cílem podílet se na neustálém zlepšování našich výrobků.
 
3 Program pro životní prostředí OSN definuje mikroplasty jako syntetické polymery a/nebo kopolymery (plasty) o velikosti menší než 5 mm. Tyto částice jsou pevné, ve vodě nerozpustné a nerozložitelné.

Naše nejnovější inovace sluneční ochrany jsou všechny 100% bez nylonu

Eucerin Sluneční ochrana a biologická rozložitelnost

Hovoříme-li o ekologicky šetrných výrobcích, důležitou roli zde hraje biologická rozložitelnost.

Materiál je biologicky odbouratelný, pokud jej lze biologicky rozložit, a to v souladu s evropskými normami. Biologická rozložitelnost je klíčový faktor, neboť znamená, že materiál, který se dostane do oceánu, se zde rychleji rozloží a nezůstane dlouhodobě ve své původní formě. Čím snáze je výrobek biologicky rozložitelný, tím méně zatěžuje životní prostředí.

Většina složek použitých v Eucerin® výrobcích na opalování je nejen klasifikována jako biologicky rozložitelná, ale i snadno biologicky rozložitelná. Podle mezinárodně uznávaných a schválených testovacích metod je látka považována za snadno biologicky rozložitelnou, pokud se působením biologických látek, např. mikroorganismů, ve vodním prostředí rozloží na primární částice alespoň ze 60% během 28 dní. 

Ne všechny biologicky odbouratelné alternativy ke složkám a především k UV filtrům splňují naše vysoké standardy kožní snášenlivosti a účinnosti. Eucerin proto podrobuje každou složku ve všech našich opalovacích prostředcích individuální analýze, která určí snadnost její biologické rozložitelnosti. Již nyní je až 70% složení každého výrobku sluneční ochrany snadno biologicky odbouratelných a zároveň zaručuje vaší pokožce nejvyšší kvalitu sluneční ochrany.
 

Vysoce kvalitní sluneční ochrana pro vaši pokožku bez kompromisů

S více než 130 lety odborných zkušeností v péči o pokožku se naše značka stala v oblasti sluneční ochrany synonymem inovace a účinnosti a i nadále je jejím cílem poskytovat špičkovou sluneční ochranu, šetrnou k vaší pokožce a životnímu prostředí. 
 
Přípravky Eucerin Sluneční ochrany obsahují pouze ty nejlepší složky. Naše UVA a UVB filtry splňují přísné podmínky stanovené asociací Cosmetics Evropě a úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než doporučení EU. Naše technologie Advanced Spectral Technology kombinuje tyto širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané UV zářením a  vysokoenergetickým viditelným světlem. Výrobky obsahují také kyselinu glycyrrhetinovou pro posílení vlastního mechanismu pokožky na obnovu DNA a u jednotlivých výrobků pak další složky, které prokazatelně řeší konkrétní kožní problémy.

Ochrana vaší pokožky a péče o životní prostředí s výrobky Eucerin Sluneční ochrany

Vytváříme výrobky s konzistencí, kterou budete rádi používat. Ať už si vyberete lehký krémový gel, hutnější krém, pumpičkový nebo aerosolový sprej, všechny naše přípravky na opalování se rychle vstřebávají a jsou nemastné.  

Výrobky prošly také rozsáhlým testováním - a to jak v laboratoři, tak v domácím prostředí - u celé řady spotřebitelů, včetně těch s kožními problémy. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že všechny výrobky Eucerin Sluneční ochrany jsou vysoce účinné při ochraně proti slunečnímu poškození pokožky. Dermatologické testy také potvrdily, že výrobky jsou dobře snášeny citlivou pokožkou a dalšími typy pokožky se specifickými potřebami.

Doporučujeme

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin